Hogyan kell ezeket a matek feladatokat megoldani?

[link]

2021. márc. 19. 10:38
1 2
 1/14 anonymousreview60 ***** válasza:
Mutasd, meddig jutottál!
2021. márc. 19. 11:08
 2/14 anonim ***** válasza:

A jó módszer az, ha egyesével foglalkozol a feladatokkal. Megpróbálkozol a megoldással, és ha nem megy akkor kérdezel itt úgy, hogy leírod, hogy mi okozott gondot.

Ha egyszerre több feladatot teszel ide fel, akkor - szerintem - nem nagyon kapsz választ.

2021. márc. 19. 11:11
 3/14 A kérdező kommentje:

Annyira rájöttem, hogy a magasság és sugár révén kitudom pitagorásszal számolni a c oldalt, de egyáltalán kell nekem a c oldal?

Itt vannak a képletek amiket találtam.

A=𝑟𝜋(𝑟+𝑎)

V=𝑟2𝜋𝑚/3


Az a=2r ???

2021. márc. 19. 11:15
 4/14 anonim ***** válasza:

Az tudod, hogy az általad adott képletekben mit jelölnek a betűk?

És azt, hogy milyen összefüggés van az r, m és a között?

2021. márc. 19. 11:20
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha a sugárt megszorzom kettővel akkor megkapom az a oldalt?
2021. márc. 19. 11:21
 6/14 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt az ábrát!

[link]

2021. márc. 19. 11:22
 7/14 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer nézd meg fenti ábrát!

Egy derékszögű háromszöget alkotnak, ott érvényes a Pitagorasz-tétel:

r^2+m^2=a^2

2021. márc. 19. 11:24
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2021. márc. 19. 11:25
 9/14 anonim ***** válasza:
Az átmérő egyenlő a sugár kétszeresével.
2021. márc. 19. 11:27
 10/14 A kérdező kommentje:

Megnéznétek?


[link]

2021. márc. 19. 12:28
1 2