[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

légyszi a számolásokat is írjatok le :) Előre is köszi annak aki megoldja. Én már 1 órája ülök felette. A többit megcsináltam de ezek kifogtak rajtam


2022. márc. 14. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Az utolsó lengéscsillapítás.


(Leng és Csilla pí-t ás).

2022. márc. 14. 13:27
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem
2022. márc. 14. 13:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"matekfeladatok"


Azért pl megszámolni hogy a versnek a 8-adik szava hány betűből áll nem olyan vészes feladat.

2022. márc. 14. 13:45
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Oké, egy órája ülsz fölötte, de mi az, ami gondot okoz?

1) Google keresőbe kell csak beírnod, nem neked kell gondolkodnod.

2) Ez csak szövegértés.

3) Szintén szövegértés, a versben minden szó annyi betűből áll, amennyi a PI adott tizedesjegye. "Nem(3) a(1) régi(4) s(1) durva(5)....", és mi a PI? 3,1415... Akkor vajon mi a PI hetedik tizedesjegye?

4) Nézz rá a 3 ábrára. Mit tapasztalsz a sokszög és a kör kerülete között, ha a sokszög minél több szögből áll?

5) Szintén csak logikusan végig kell gondolni. A kör átmérője d, területe Tk=d^2*PI/4. Ugyanezen kör köréírt négyzet oldala éppen d, tehát a területe Tn=d^2. A szövegből adódik, hogy d^2*3/4=d^2*PI/4, és ha rendezed az egyenletet, kijön, hogy PI=3.

2022. márc. 14. 13:45
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

köszi

már csak ez a kettő kell

2022. márc. 14. 13:51
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha egy óra alatt nem jöttél rá ezekre, akkor válts iskolát. Nem mindenkinek kötelező ezt tanulni, mehetsz fodrásznak is.
2022. márc. 14. 13:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdezőnél a szövegértéssel van inkább probléma... Lefordítom az elsőt, úgy talán menni fog;


A kérdés: mennyi 1 - 1/3 + 1/5 - 1/7 ?

2022. márc. 14. 14:01
 8/11 A kérdező kommentje:
az 0,723809524 de olyan válasz nics
2022. márc. 14. 14:04
 9/11 anonim ***** válasza:

A másiknál jót jelöltél meg, de nézzük, hogy egyébként hogyan jön ki;


Írjunk d helyére 1-et, ekkor a kör területére (8/9)^2=64/81-et kapunk.


A kör területképletét ismerjük, így "közelítőleg" azzal kell egyenlőnek lennie, vagyis


r^2*3,14 = 64/81, ebből rendezés után


r =~ 0,5 adódik, amire d=~ 1-et kapunk, és mivel eredetileg d=1 volt, ezért valóban a kör átmérőjét jelöli.

2022. márc. 14. 14:05
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)

a második 2,896 igaz?

2022. márc. 14. 14:07
1 2