Ezeket a matek feladatokat, hogyan kell megoldani?

[link]

2021. okt. 14. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszem erre használják azt a mondatot, hogy "E mán hülyeség"
2021. okt. 14. 21:06
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Visszavezeted másodfokúra az egyenleteket. Például az elsőben x^2=y helyettesítéssel kapsz y-ra egy másodfokú egyenletet. Ezeket a megoldásokat visszahelyettesíted az x^2=y egyenletbe az y helyére és máris meg van az x.
2021. okt. 14. 21:19
 3/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Vagy úgy, ahogy a #2-es írta, vagy megpróbálod szorzattá alakítani őket. Például az első:

(4x^2-1)(x^2-1) = 0

Innen pedig vagy megoldóképlet kétszer, vagy valószínűleg "ránézésre" is megy.

2021. okt. 14. 21:25