Az alábbi 2 feladatot hogyan oldanátok meg?


[link]


Előre köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 9. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

1) Egy 2 sugarú félkör. Az ívhossz 2*Pi.


2)

x = x^3

0 = x^3-x

0=x(x-1)(x+1)

x1=-1; x2=0; x3=1

0-tól 1-ig integrálod az x-x^3 függvényt, és a kapott szám kétszerese lesz a keresett terület.

2023. máj. 9. 15:33
 2/3 anonim ***** válasza:
A megoldás 1/2.
2023. máj. 9. 16:50
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) ment a zöld pacsi
2023. máj. 9. 17:07