[link]



Az x a Descartes féle szorzatot jelöli.


2022. jún. 4. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Kiemelsz x-et, marad ez:

x(1+y) = - 4.


Mivel x, y egészek, ezért 1+y is egész. - 4-et bontsd fel egész számok szorzataira és ebből határozd meg a lehetséges (x, y) párokat.

Figyelem!!!

A (-4)*1 és az 1*(-4) felbontást (meg az összes többi ilyet) külön eseteknek kell kezelni! Gondolom látod miért.

2022. jún. 4. 12:20
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, megértettem!
2022. jún. 4. 12:23
 3/3 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

x + x*y = x * (1+y)


"-4"-et nem sok egész számpár szorzataként lehet felírni.

Ezeket végigveszed és a második szám helyett eggyel kisebbet írsz y-nak.


Pl: -4 * 1 = -4

x = -4

y = 0

(-4, 0) egy megoldás


Ha jól értem a feladatot. :D

2022. jún. 4. 12:24