Nem egészen házifeladat, de érdekel hogy ti hogyan oldanátok meg az alábbi feladatot?


Feladat:

[link]

Egy példa a klasszikus japán geometriára

Egy lehetséges megoldást később poszolok majd



#feladat #Japán #geometria #japán geometria
2022. jún. 2. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
r=5/7
2022. jún. 2. 17:44
 2/4 A kérdező kommentje:

helyes! Hogyan számoltad ki?

Itt a részletesen bemutatott levezetés, hogyha valakinek kellene https://www.youtube.com/watch?v=UL8UvmIZjs4&t

2022. jún. 2. 17:51
 3/4 anonim ***** válasza:

A csávó hasonlóságokkal és 3 ismeretlennel csinálta x, y, r.


Én két ismeretlennel r, x, és a Pitagorasz-tétellel (a kis háromszögre). Továbbá kihasználtam, hogy r/x=1/2.

2022. jún. 2. 18:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, gratulálok hogy megoldottad!
2022. jún. 2. 18:17