Elmagyarázná ezt nekem valaki? (gyökvonás, kiemelés. )


az első feladatban azért emeltük ki a 48-at mert megvan a 96-ban, és az 'a a negyedikent' is azért mert megvan az 'a az ötödikenbe' igaz ?


Ezt még úgy nagyjából értem.


De a másik feladatot már egyáltalán nem értem..



Köszönöm ha fordítasz rám időt!


2010. okt. 9. 17:01
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

[link]



itt vannak a feladatok!

2010. okt. 9. 17:02
 2/15 anonim ***** válasza:
És mi a 2. feladat?
2010. okt. 9. 17:02
 3/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak gyors voltam :)
2010. okt. 9. 17:03
 4/15 A kérdező kommentje:
A papíron van a második:D
2010. okt. 9. 17:04
 5/15 A kérdező kommentje:

[link]


itt :)

2010. okt. 9. 17:05
 6/15 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy ezt te írtad? mert hibásan szerepel
2010. okt. 9. 17:06
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen én! Órán csináltuk, a füzetemből másoltam ki!
2010. okt. 9. 17:08
 8/15 anonim ***** válasza:
A második feladatban a gyökjel alatt ami szerepel azt ugy hivjuk, hogy teljes köb, vagyis a^3-3a^2b+3ab^2-b^3= (a+b)^3
2010. okt. 9. 17:09
 9/15 A kérdező kommentje:
Mi a hiba ?
2010. okt. 9. 17:09
 10/15 anonim ***** válasza:

áá bocsi, most én is bénázok, a^3-3a^2b+3ab^2-b^3= (a-b)^3

szóval igy

2010. okt. 9. 17:10
1 2