Egy háromszög szögeinek aránya 3:5:7 a, Hány fokosak a háromszög szögei? b, Hányadrésze a legkisebb szög nagysága a legnagyobb nagyságának? Ehhez a feladathoz szeretnék kérni segítséget.

2023. jan. 16. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:

3x+5x+7x=180

15x=180

x=12


36, 60, 84


84/36

2023. jan. 16. 18:41
 2/4 anonim ***** válasza:

a. egyenlet felírásával megkapod, ha használod az arányokat és tudod, mennyi a szögek összege

b. arányokból kapásból kiderül


Felteszem, ez 7-es matek

2023. jan. 16. 18:42
 3/4 anonim ***** válasza:

3 + 5 + 7 = 15


180 / 15 = 12


3 * 12 = 36

5* 12 = 60

7 * 12 = 84

2023. jan. 16. 18:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeket. Igen, 7-dikes matek.
2023. jan. 16. 19:55