2023. jan. 16. 18:35
1/4 anonim válasza:
3x+5x+7x=180
15x=180
x=12
36, 60, 84
84/36
2/4 anonim válasza:
a. egyenlet felírásával megkapod, ha használod az arányokat és tudod, mennyi a szögek összege
b. arányokból kapásból kiderül
Felteszem, ez 7-es matek
3/4 anonim válasza:
3 + 5 + 7 = 15
180 / 15 = 12
3 * 12 = 36
5* 12 = 60
7 * 12 = 84
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeket. Igen, 7-dikes matek.
2023. jan. 16. 19:55