Hogyan kéne megoldani sin/cos tétellel?


Így szól a feladat:


Egy háromszög területe t=84, 2 oldala a=13, illetve b=14. Mekkora a körülírt és a beírt kör sugara?


Már vagy egy 20 perce a feladat fölött ülök, és nem jutok egyről a kettőre.

Hogyan kéne nekiállnom? Előre is hálás vagyok a válaszokért!



2022. nov. 14. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:
19%

Tessék, itt megtalálod a megoldást:


[link]

2022. nov. 14. 18:10
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A beírható kör sugara: r = T/s, ahol T a terület, az s pedig a félkerület, azaz (a+b+c)/2.

A köré írható kör sugara: R = abc/(4T), ahol T a terület.

A c oldal hossza koszinusz-tétellel könnyen kiszámolható a c-vel szemközti gamma szög ismeretében.

A gamma szög pedig az egyik területképletből számítható ki: T = a*b*sin(gamma)/2, ahol gamma nyilván az a és b oldal közötti szöget jelöli.

2022. nov. 15. 12:02