Hogyan kell egy derékszögű háromszög két befogólyának a hosszát kiszámítani? Ha az átfogó 5 cm.

2022. dec. 5. 10:27
 1/5 krwkco ***** válasza:
76%

Fehér gólya, fekete gólya, befo gólya. :-)


Egyébként a két adat (egy oldal és egy szög) az kevés.

2022. dec. 5. 10:30
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt írta a tanár, hogy a két befogó hossza kell. Ez lesz a dolgozatban. Akkor tegyük fel, hogy az egyik szöge 30, a másik 50, és 60 fokos. Ezt, hogy kell?
2022. dec. 5. 10:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsáss meg, de hogyan lehet egy derékszögű háromszögnek 30, 50, és 60 fokos szöge?

1. a háromszög szögeinek összege 180 fok. 30+50+60 = 140 csak

2. a derékszögű háromszögnek kell lennie egy 90 fokos szögének.

Én így már végképp nem értem, hogy mi a feladat.

2022. dec. 5. 10:51
 4/5 krwkco ***** válasza:
100%

Tehát derékszögű háromszög. Az átfogójának hossza legyen c. Ismerünk még egy szöget a derékszögön kívül. Legyen alfa.

Akkor az alfa szöggel szemközti befogó hossza: b=c*sin(alfa)

Az alfa szöggel szomszédos befogó hossza: a=c*cos(alfa)

2022. dec. 5. 10:52
 5/5 anonim ***** válasza:
pitágórasz! általános iskola 5 osztály
2022. dec. 22. 21:24