WidowmakerButt kérdése:

Hogyan oldhatjuk meg ezt az egyszerű egyenletrendszert?


Sziasztok! Még mielőtt bárki hülyének nézne, próbáltam utánanézni de nem találtam hasonló példát sehol, és valahogy nagyon kiestek az egyenletrendszerek nyolcadik óta


Az egyenletrendszer:


3x²-3 = 0

3y²-6y = 0



Az eredmény le van írva a megoldókulcsban, csak azt nem értem, hogy hogyan rendezzük az egyenletrendszert

Az eredmények xy1=-1;0 xy2=-1;2 xy3=1;0 xy4=1;2



2021. dec. 1. 01:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
ez nem egyenletrendszer, hanem két darab másodfokú egyenlet
2021. dec. 1. 01:43
 2/11 A kérdező kommentje:
A feladat szerint egyenletrendszer, és valahogyan ki is jöttek az eredmények amiket írtam. Kétváltozós függvények szélsőértékét kell keresni és azok az értékek jöttek ki
2021. dec. 1. 02:50
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Elírtál valamit, egyenletrendszer akkor lehet, ha azonos változók szerepelnek bennük.
2021. dec. 1. 02:51
 4/11 A kérdező kommentje:

Konkrétan ez van leírva de nincs levezetve, csak az eredmény van ott. De nem para, nem hiszem hogy ilyet tenne bele, sőt lehet hogy csak elírás


Mi a helyzet a 6x²-6y

6y²-6x egyenletrendszerrel? Ezt hogy kellene?

2021. dec. 1. 02:58
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze mind a kettő = 0 csak elfelejtettem odaírni
2021. dec. 1. 03:15
 6/11 anonim ***** válasza:

6x^2-6y=6y^2-6x


6x^2+6x=6y^2+6y


Innen teljes négyzetté alakítanám mindkét oldalt és grafikusan oldanám meg, asszem. Ha jól rendeztem :D

2021. dec. 1. 03:28
 7/11 anonim ***** válasza:
De igazából nem lehet, mert különbözőek a változók..hülyeséget írtam.
2021. dec. 1. 03:32
 8/11 A kérdező kommentje:
Valami más ötlet, hogy hogyan kellene megcsinálni?
2021. dec. 1. 03:59
 9/11 anonim ***** válasza:

3x^2=3

x^2=1

x=(1,-1)


y(3y-6)=0

y1=0

3y-6=0

3y=6

y2=2

y=(0,2)


Valahogy így.

2021. dec. 1. 04:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Az elsőnél azért van 2 megoldás, mert gyököt vonunk mindkét oldalból, akkor +/- lesz.

A másodiknál pedig 0-ra redukálva szorzattá alakítunk. Szorzat eredménye pedig akkor 0, ha valamelyik tagja 0, így mindkét tagra megnézzük, hogy lesz nulla.

2021. dec. 1. 04:42
1 2