1.) Két szám összege 24, arányuk 2:4. Melyik ez a két szám? 2.) Két szám aránya 3:4. A kisebbik 27-tel egyenlő. Mivel egyenlő a nagyobbik szám?

Valaki segítene?? Nagyon sürgős lenne
2021. okt. 25. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

1.)


A 2:4-es arány azt jelenti, hogy ha az egyik szám 2, a másik 4. Szóval a duplája. Minden esetben. Pl a 4 és a 8 aránya is 2:4. (mivel mindkét szám egyforma többszöröse az aránypárban levőknek)


Szóval melyik az a szám, amit ha összeadunk a duplájával 24-et kapunk?

A 8 meg a 16...



2.)


A 3:4-es arány azt jelenti, hogy ha az egyik szám 3, a másik 4.

Ha a számokat megszorozzuk 9-el, a kisebb pont 27, a nagyobb meg 36.

2021. okt. 25. 17:09
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1.) Az arányok számát összeadod, majd a keletkezet összeggel elosztod a 24-et. Az itt keletkezett számot egyszer megszorzod 2-vel, egyszer 4-gyel, és megvan a két számod.


3.) Itt a 27-et elosztod 3-mal, majd a keletkezett számot megszorzod 4-gyel.

2021. okt. 25. 17:13
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2021. okt. 25. 17:26
 4/4 krwkco ***** válasza:

Vagy direkt módon, gondolkodás és trükkök nélkül:

x+y=24

2:4=x:y => x/y=2/4 => x=2y

2y+y=24 => y=8, x=16

2021. okt. 25. 17:41