Két szám közül a nagyobbik háromszorosa annyi, mint a kisebbik négyszerese, és a két szám különbsége 8. Mekkora a két szám összege? A:56 B:64 C:72 D:80 E:88

2015. nov. 2. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Kisebbik szám = x

Nagyobbik szám = x+8


Tehát:

3(x+8) = 4x

3x+24 = 4x

x = 24


A többit a fantáziádra bízom.

2015. nov. 2. 16:19
 2/3 anonim ***** válasza:

A két szám: X és Y, X a nagyobb.

3X = 4Y.

X-Y = 8.

(2. beszorozva 3-mal) 3X-3Y = 24.

(Elsőből levonva a harmadikat) 3Y = 4Y - 24

Y = 24

X = 32

Helyes válasz: A.

2015. nov. 2. 16:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Dübörög az online leckeíró automata. :))
2015. nov. 2. 16:51