Ha egy szám után 21-et írunk, akkor 40-nel osztva a hányados 5-tel kevesebb mint a szám háromszorosa, a maradék pedig 1. Mennyi a szám számjegyeinek összege?

Hajrá :D

2014. okt. 12. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
(100*x+21)/40+5+1/3=3*x
2014. okt. 12. 17:15
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönjük :))
2014. okt. 12. 17:23
 3/4 szakor ***** válasza:

Kicsit zavaros az a képlet...


(100*x+20)/40 + 5 = 3x


A kibontás után x = 11, a válasz: 2

2014. okt. 12. 19:29
 4/4 szakor ***** válasza:
A maradék 1, azaz ha huszat adnánk hozzá, akkor épp osztható lenne negyvennel a szám, azért húsz. Az 1/3 nem tudom honnan került képbe, valami visszaosztás lehet, de nem kell, simán kijön, ahogy írtam.
2014. okt. 12. 19:31