Richard Vizi kérdése:

Két szám különbsége 100. Ha a nagyobb számot elosztjuk a kisebbel, a hányados is és a maradék is 4 lesz. Melyik ez a két szám?


2013. febr. 16. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:

X - nagyobb szám

Y - kisebb szám


X-Y = 100

4Y+4 = X

---------

X = 100+Y

4Y+4 = X

---------

4Y+4 = 100+Y

3Y = 96

Y = 32


X-32 = 100

X = 132

2013. febr. 16. 20:16
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. febr. 17. 17:15