2013. szept. 26. 15:08
1/4 doracell válasza:
Ha a tizedesvesszőt egy hellyel balra viszed, akkor igazából tízzel osztasz. Tehát az egyik szám felírható úgy, hogy a másik szám tizede.
Másrészt ha az összegük 53,515 akkor ha ebből kivonod az egyik számot, akkor megkapod a másikat.
Azaz fel tudod írni ezt:
53,515-x=x/10
Innen meg tudod oldani?
2/4 anonim válasza:
az 53 ezer 515, vagy 53,515?
Ha előbbi, akkor:
x+0,1x=53515
1,1x = 53151
x=48319,09
Ebből következik, hogy a másik szám a 4831,909.
3/4 A kérdező kommentje:
Az utóbbi, vagyis 53 egész 515 (53,515)
2013. szept. 26. 16:35
4/4 anonim válasza:
Akkor:
x+0,1x=53,515
1,1x = 53,151
x=48,31909
Ebből következik, hogy a másik szám a 4,831909.