Matek: Két szám összege 53,515. Ha a nagyobbik számban a tizedesvesszőt egy hellyel balra visszük a kisebbik számot kapjuk. Melyik ez a két szám? Légyszi csak egyismeretlenes egyenletet írjatok, mert még csak azt tanultuk.

2013. szept. 26. 15:08
 1/4 doracell ***** válasza:

Ha a tizedesvesszőt egy hellyel balra viszed, akkor igazából tízzel osztasz. Tehát az egyik szám felírható úgy, hogy a másik szám tizede.

Másrészt ha az összegük 53,515 akkor ha ebből kivonod az egyik számot, akkor megkapod a másikat.

Azaz fel tudod írni ezt:

53,515-x=x/10

Innen meg tudod oldani?

2013. szept. 26. 15:43
 2/4 anonim ***** válasza:

az 53 ezer 515, vagy 53,515?

Ha előbbi, akkor:

x+0,1x=53515

1,1x = 53151

x=48319,09


Ebből következik, hogy a másik szám a 4831,909.

2013. szept. 26. 16:03
 3/4 A kérdező kommentje:
Az utóbbi, vagyis 53 egész 515 (53,515)
2013. szept. 26. 16:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor:

x+0,1x=53,515

1,1x = 53,151

x=48,31909


Ebből következik, hogy a másik szám a 4,831909.

2013. szept. 26. 16:42