Matek: Egy kétjegyű szám jegyeinek összege 7. Ha a számjegyeket felcseréljük,27-tel nagyobb számot kapunk. Melyik ez a szám?

2013. szept. 25. 20:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

10x+(7-x)+27=10(7-x)+x

9x+34=70-9x

18x=36

x=2

A szám 25 és 52

2013. szept. 25. 21:01