2012. nov. 20. 19:52
1/1 anonim válasza:
a kocka éle legyen x
ekkor:
x^3=x(x-6)(x-4)+2059,2
x^3=x^3-10x^2+24x+2059,2
10x^2-24x-2059,2=0
meg kell oldani a másodfokú egyenletet...
x1=15,6; x2=-13,2
ebből persze csak a első a jó.