Ha egy téglatest egyik felét 6 cm-rel a másikat 4 cm-rel meghosszabbítjuk, olyan kockát kapunk melynek térfogata 2059,2cm3-rel nagyobb az eredeti téglatest térfogatánál. Mennyi lesz a kocka éle? Valaki segítsen ebben a feladatban!


2012. nov. 20. 19:52
 1/1 anonim ***** válasza:

a kocka éle legyen x

ekkor:


x^3=x(x-6)(x-4)+2059,2


x^3=x^3-10x^2+24x+2059,2

10x^2-24x-2059,2=0


meg kell oldani a másodfokú egyenletet...


x1=15,6; x2=-13,2


ebből persze csak a első a jó.

2012. nov. 20. 21:38