Hogyan csináljam meg? Két szám összege 573. Ha a nagyobb számot maradékosan osztjuk a kisebbel, akkor hányadosul 13-at kapunk. Melyik ez a két szám?

2013. máj. 29. 18:03
 1/2 anonim válasza:

Ha a nagyobb számot maradékosan osztjuk a kisebbel, akkor 13-at kapunk. Ebből következik, hogy a nagyobb szám pont a tizenháromszorosa a kisebbnek.


Tehát a nagyobb és a kisebb szám összege 573. Kiegészítve a fentiekkel, a kisebb szám tizenháromszorosa, és a kisebb szám összege 573. Azaz x-szel jelölve a kisebb számot: 13x + x = 573 -> 14x = 573


Tehát 14*kisebb szám = 573. Mivel itt nem egy egész szám jön ki, lehet, hogy valamit elírtál.

2013. máj. 29. 18:10
 2/2 anonim válasza:

573-x/x = 13 (szorzod x-szel)

573-x = 13x

573 = 14x

x = 573/14


a másik szám meg 573-x

2013. máj. 29. 18:12