2013. máj. 29. 18:03
1/2 anonim válasza:
Ha a nagyobb számot maradékosan osztjuk a kisebbel, akkor 13-at kapunk. Ebből következik, hogy a nagyobb szám pont a tizenháromszorosa a kisebbnek.
Tehát a nagyobb és a kisebb szám összege 573. Kiegészítve a fentiekkel, a kisebb szám tizenháromszorosa, és a kisebb szám összege 573. Azaz x-szel jelölve a kisebb számot: 13x + x = 573 -> 14x = 573
Tehát 14*kisebb szám = 573. Mivel itt nem egy egész szám jön ki, lehet, hogy valamit elírtál.
2/2 anonim válasza:
573-x/x = 13 (szorzod x-szel)
573-x = 13x
573 = 14x
x = 573/14
a másik szám meg 573-x