El akadtam ennél a feladatnál, az egyenletet is le írná nekem valaki?2012. dec. 9. 10:54
1/1 anonim válasza:
A szám legyen "ab", ahol "a" a tízesek száma és "b" az egyeseké
Tudjuk: b=a+2 és (10a+b)*(a+b)=144
"b" helyére beírjuk az "a+2"-t, vagyis: (10a+a+2)*(a+a+2)=144, vagyis (11a+2)*(2a+2)=144. Ebből a=2, mivel nem lehet negatív.
Tehát a=2, ebből b=4, tehát a szám a 24.
Ellenőrizve: 24*(2+4)=144