Határozzuk meg azt a két jegyű számot, amelyben az egyesek száma 2-vel nagyobb a tízesek számánál, és ha a számot megszorozzuk a számjegyeinek összegével, akkor 144-et kapunk. Melyik ez a szám?

El akadtam ennél a feladatnál, az egyenletet is le írná nekem valaki?

2012. dec. 9. 10:54
 1/1 anonim ***** válasza:

A szám legyen "ab", ahol "a" a tízesek száma és "b" az egyeseké

Tudjuk: b=a+2 és (10a+b)*(a+b)=144

"b" helyére beírjuk az "a+2"-t, vagyis: (10a+a+2)*(a+a+2)=144, vagyis (11a+2)*(2a+2)=144. Ebből a=2, mivel nem lehet negatív.

Tehát a=2, ebből b=4, tehát a szám a 24.

Ellenőrizve: 24*(2+4)=144

2012. dec. 9. 11:57