Két szám különbsége 424. Ha a nagyobb számot maradékosan osztjuk a kisebbel, akkor hányadosul 11-et, maradékul 24-et kapunk. Melyik ez a két szám?

2013. jún. 6. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

legyen a két szám x és y.


Két szám különbsége 424: x-y=424

Mivel ez pozitív, ezért x nagyobb, mint y


Második feltétel (osztás maradékkal): (x-24)y=11

Azért ugye, mert 24 a maradék, tehát ha x 24-el kisebb lenne akkor pont osztható lenne y-al 11szer.


Ezek után a másodikból kifejezzük y-t: y=(x-24)/11

Majd visszaírjuk az elsőbe: x-(x-24)/11=424


Ebből kijön, hogy x=464 és mivel ismerjük x és y közötti összefüggést: y=40

2013. jún. 6. 20:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Én így írtam le:

[link]

2013. jún. 6. 20:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem meg így tetszett! :-)


Legyen

a, b - a két szám (a>b)


a - b = 424

a = 11b + 24


Átrendezve

a - b = 424

a - 11b = 24


Az elsőből kivonva a másodikat

10b = 400

b = 40

=====


Az első eredeti egyenletből

a = 424 + b

a = 464

======


DeeDee

***********

2013. jún. 6. 20:48