2017. okt. 12. 22:28
1/3 anonim válasza:
x+y=20172017
x/10=y-8000000
2 ismeretlen 2 egyenlet. Megoldod.
2/3 anonim válasza:
A nagyobbik szám 0-ra végződik => osztható 10-zel, legyen a jelölése 10a (a egész szám), a kisebb szám legyen b.
Írjuk fel az egyenletrendszert:
10a + b = 20172017
a + 8000000 = b
első egyenletbe b helyére behelyettesítjük a + 8000000-t:
10a + a + 8000000 = 20172017
11a + 8000000 = 20172017
11a = 12172017
a = 1106547
b = 1106547 + 8000000 = 9106547
A két szám: 11065470 és 9106547
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :)
2017. okt. 12. 22:55