2013. máj. 16. 18:07
1/2 anonim válasza:
A 20%=20/100=1/5
Felírhatjuk, hogy (a+b)*1/5=a-b
Közös nevezőre hozunk, lesz: (a+b)/5=(5*a-5*b)/5
a+b=5*a-5*b
4*a=6*b
a=6*b/4
a=3*b/2
b=2*a/3
2*a/3.............100%
a...................x%
x=(100*a*3)/2*a
x=150%
Tehát a nagyobbik szám, a kisebbik szmnak 150%-a.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. máj. 16. 19:43