Két pozitív szám összegének 20%-a megegyezik a két szám különbségével. Hány százaléka a nagyobbik szám a kisebbik számnak?

2013. máj. 16. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:

A 20%=20/100=1/5

Felírhatjuk, hogy (a+b)*1/5=a-b

Közös nevezőre hozunk, lesz: (a+b)/5=(5*a-5*b)/5

a+b=5*a-5*b

4*a=6*b

a=6*b/4

a=3*b/2

b=2*a/3


2*a/3.............100%

a...................x%


x=(100*a*3)/2*a

x=150%


Tehát a nagyobbik szám, a kisebbik szmnak 150%-a.

2013. máj. 16. 19:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. máj. 16. 19:43