Igaz-e, hogy minden nemnegativ egesz szam eloallithato a^2 + b^2 - c^2 alakban, ahol a, b, c pozitiv egeszek es a<b<c?

A valasz az, hogy igaz, es bizonyitas kellene.

2013. máj. 6. 02:15
 1/2 BKRS ***** válasza:

3,4,5 az egy pitagoraszi számhármas,

(3n)² + (4n)² - (5n)² =0

(3n)² + (4n-1)² - (5n-1)² = 2n

vagyis minden páros számot elő tudunk állítani, beleértve a 0-t.

Namost páratlan számokhoz kicsit többet kell próbálgatni,

nekem 2n+1 nem sikerült csak ez:

(3n-3)² + (4n)² - (5n-2)² = 2n+5

vagyis még ellenőrizni kell kézzel, hogy előállítható-e:

1,3,5,7

2013. máj. 6. 14:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi, az 1,3,5,7-et meg megtalaltam.
2013. máj. 7. 03:28