A valasz az, hogy igaz, es bizonyitas kellene.2013. máj. 6. 02:15
1/2 BKRS válasza:
3,4,5 az egy pitagoraszi számhármas,
(3n)² + (4n)² - (5n)² =0
(3n)² + (4n-1)² - (5n-1)² = 2n
vagyis minden páros számot elő tudunk állítani, beleértve a 0-t.
Namost páratlan számokhoz kicsit többet kell próbálgatni,
nekem 2n+1 nem sikerült csak ez:
(3n-3)² + (4n)² - (5n-2)² = 2n+5
vagyis még ellenőrizni kell kézzel, hogy előállítható-e:
1,3,5,7
2/2 A kérdező kommentje:
Koszi, az 1,3,5,7-et meg megtalaltam.
2013. máj. 7. 03:28