Hogyan lehet hozzákezdeni az első fokú egyenletekhez?

Semmit se értek belőle
2020. aug. 28. 06:48
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
#28: x-et rendezd egyoldalra... tudod.. a polinomot úgy írjuk, hogy a(n) + ... + a(1) + a(0) = 0
2020. aug. 28. 11:03
 32/57 anonim ***** válasza:
77%

Remélem, hogy te nem a matektanár-hallgató vagy...

Attól még ez egy lineáris egyenlet, hogy nulladfokúra redukálódik. Például ha azt írom, hogy


x^111 + x = x^111, ez attól függetlenül egy 111-ed fokú egyenlet, hogy a következő lépésben lineárisra redukálódik.

2020. aug. 28. 11:04
 33/57 anonim ***** válasza:
Az a baj ezekkel a dolgokkal, hogy matematikailag nem precízek. Mármint...Én azért indulnék ki a polinomból, mint fogalom egy egyenletnél, mert az legalább matematikailag precízen megfogalmazható. Egy egyenletet hogy fogalmazol meg matematikailag precízen? Egyenlőségjelekkel összekapcsolt kifejezések? Hát, ez minden csak nem precíz :D
2020. aug. 28. 11:07
 34/57 anonim ***** válasza:
100%

Itt ütközik ki az, hogy közoktatásba nem atyaúristeni phd professzori diploma kell, hanem pedagógiai érzék.

Nem azt nézem mit nem tud, hanem azt, hogy mi az, amit tud.

2020. aug. 28. 11:10
 35/57 anonim ***** válasza:
Jó, én nem is tanítok matekot, mert vannak dolgok, amiket nem tudok elmagyarázni sajnos :D
2020. aug. 28. 11:11
 36/57 anonim ***** válasza:
#35, nem neked szántam:D nem te kötekedtél
2020. aug. 28. 11:12
 37/57 anonim ***** válasza:
100%
Picit azért kötekedtem ;) :D De jó, ha észrevehetetlen mód :D
2020. aug. 28. 11:13
 38/57 A kérdező kommentje:

Egyébként hogy épül fel az egyenletek nehézségi szintje?


Pl. 1. fokú egyismeretlenes stb...


Tudom, hogy a kérdéseim cikik, de ez van. Égek egy párat de talán megtanulom ezeket a számításokat.

2020. aug. 28. 11:18
 39/57 anonim ***** válasza:
59%
Amit itt látott a kérdező, attól egy életre megijed :D
2020. aug. 28. 11:18
 40/57 anonim ***** válasza:
Szegény xD
2020. aug. 28. 11:19
1 2 3 4 5 6