Hogy kell ezt az egyenletet megoldani?

0,11x +0,5(139-x)=x+(139-x)0,36

2020. júl. 10. 13:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Felbontod a zárójeleket, az x-eket az egyik oldalra számokat a másik oldalra rendezed aztán kiszámodold az x értékét.
2020. júl. 10. 13:09
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod levezetned nekem legyszi mert bárhogy próbáltam nem jön ki a helyes a megoldas
2020. júl. 10. 13:11
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha leírod a levezetésed, meg tudjuk mondani, hol hibáztál, és az miért hiba.
2020. júl. 10. 13:40
 4/16 A kérdező kommentje:

0,11x+69,5-0,5x=x+50,04-0,36x

-0,39x+69.5=1,36x+50,04

69.5=1,75x+50,04

19.46=1.75x

x=11,12

2020. júl. 10. 13:48
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A második sorban az 1,36 nem jó, 1-0,36 van ott, nem +
2020. júl. 10. 14:01
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Második sor jobb oldala hibás. X-0.36X az nem 1.36x
2020. júl. 10. 14:11
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen és mi meg a hiba?
2020. júl. 10. 16:06
 8/16 anonim ***** válasza:
Befejezted így, hogy jó összeget írsz a jobb oldalra?
2020. júl. 10. 16:39
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen és így sem jó az eredmeny
2020. júl. 10. 16:49
 10/16 anonim ***** válasza:

Mert honnan tudod mi a jó eredmény?

Azért, mert nem egész szám jön ki, még jó lehet.

2020. júl. 10. 17:02
1 2