0,11x +0,5(139-x)=x+(139-x)0,362020. júl. 10. 13:02
1/16 anonim válasza:
Felbontod a zárójeleket, az x-eket az egyik oldalra számokat a másik oldalra rendezed aztán kiszámodold az x értékét.
2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod levezetned nekem legyszi mert bárhogy próbáltam nem jön ki a helyes a megoldas
2020. júl. 10. 13:11
3/16 anonim válasza:
Ha leírod a levezetésed, meg tudjuk mondani, hol hibáztál, és az miért hiba.
4/16 A kérdező kommentje:
0,11x+69,5-0,5x=x+50,04-0,36x
-0,39x+69.5=1,36x+50,04
69.5=1,75x+50,04
19.46=1.75x
x=11,12
2020. júl. 10. 13:48
5/16 anonim válasza:
A második sorban az 1,36 nem jó, 1-0,36 van ott, nem +
6/16 anonim válasza:
Második sor jobb oldala hibás. X-0.36X az nem 1.36x
7/16 A kérdező kommentje:
Igen és mi meg a hiba?
2020. júl. 10. 16:06
8/16 anonim válasza:
Befejezted így, hogy jó összeget írsz a jobb oldalra?
9/16 A kérdező kommentje:
Igen és így sem jó az eredmeny
2020. júl. 10. 16:49
10/16 anonim válasza:
Mert honnan tudod mi a jó eredmény?
Azért, mert nem egész szám jön ki, még jó lehet.