2020. máj. 20. 17:21
1/5 anonim válasza:
Mindkét oldalhoz hozzáadsz 3x+4-et.
4x=8
Mindkét oldalt osztod 4-gyel.
x=2
2/5 anonim válasza:
-3x+4=x-4 /+4
-3x+8=x /-8
-3x=x-8 /-x
-4x= -8 /:-4
x= 2
3/5 A kérdező kommentje:
bocs nem írtam oda de grafikusan kéne
2020. máj. 20. 17:40
4/5 anonim válasza:
5/5 Pelenkásfiú válasza:
-3x+4
Ez +4-nél metszi az y tengelyt, tehát bejelölöd a (0, 4) pontot.
-3 a meredeksége, vagyis ha az x tengelyen egyet lépsz jobbra, akkor az y-on 3-at lefelé. Vagyis bejelölheted az (1, 1) és (2, -2) pontokat. Így már be tudod rajzolni az egyenest. (2 pont is elég persze, de így talán könnyebb.)
x-4
Ez "-4"-nél metszi az y tengelyt, vagyis (0, -4).
Meredeksége +1, vagyis pontjai még: (1, -3), (2, -2), stb.
Rajzold be ezt az egyenest is és keresd meg a metszéspontjukat.
Az x tengelyről olvashatod le a megoldást. (Tehát mint ha merőlegest állítanál az x tengelyre, ami átmegy a két egyenes metszéspontján.)