XPatriK07x kérdése:

Heló hogy kell megoldani ezt az egyenletet? -3x+4=x-4 még nem tanultam de kérik és kéne segítség

2020. máj. 20. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét oldalhoz hozzáadsz 3x+4-et.

4x=8

Mindkét oldalt osztod 4-gyel.

x=2

2020. máj. 20. 17:26
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

-3x+4=x-4 /+4

-3x+8=x /-8

-3x=x-8 /-x

-4x= -8 /:-4

x= 2

2020. máj. 20. 17:27
 3/5 A kérdező kommentje:
bocs nem írtam oda de grafikusan kéne
2020. máj. 20. 17:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Kattintgass a piros "T" gombra!

2020. máj. 20. 18:15
 5/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

-3x+4

Ez +4-nél metszi az y tengelyt, tehát bejelölöd a (0, 4) pontot.

-3 a meredeksége, vagyis ha az x tengelyen egyet lépsz jobbra, akkor az y-on 3-at lefelé. Vagyis bejelölheted az (1, 1) és (2, -2) pontokat. Így már be tudod rajzolni az egyenest. (2 pont is elég persze, de így talán könnyebb.)


x-4

Ez "-4"-nél metszi az y tengelyt, vagyis (0, -4).

Meredeksége +1, vagyis pontjai még: (1, -3), (2, -2), stb.

Rajzold be ezt az egyenest is és keresd meg a metszéspontjukat.

Az x tengelyről olvashatod le a megoldást. (Tehát mint ha merőlegest állítanál az x tengelyre, ami átmegy a két egyenes metszéspontján.)

2020. máj. 20. 18:20