2020. ápr. 29. 13:22
2/2 anonim válasza:
3^x+3/3^x=4
y=3^x
y+3/y=4
y^2-4y+3=0
y1=3 y2=1
3^x=3 3^x=1
kölcsönösen egyértelműség miatt
x1=1 x2=0