Hogy kell megoldani ezt az egyenletet: 3^x+3^ (1-x) =4?

2020. ápr. 29. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:
A 3^x-t elnevezed y-nak.
2020. ápr. 29. 13:42
 2/2 anonim ***** válasza:

3^x+3/3^x=4

y=3^x

y+3/y=4

y^2-4y+3=0

y1=3 y2=1

3^x=3 3^x=1

kölcsönösen egyértelműség miatt

x1=1 x2=0

2020. ápr. 29. 14:13