Adnátok egy pár jótanácsot? Az egyenes egyenletét kell felírni, amelyik érinti az (x+2)^2+(y-5)^2=25 egyenletű kört és párhuzamos a 2x-5y=-7 egyenletű egyenessel. Hogyan tudnám megoldani?

Vektorokkal? Iránytangenssel?

2020. máj. 21. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
2020. máj. 21. 14:37
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A keresett érintők egyenlete 2x-5y=a.

Az érintő és a középpont távolsága a sugár

A kör középpontja: (-2,5) sugara: 5

[link]

|2*(-2)-5*5-a|/sqrt(2^2+5^2)=5

|-29-a|=5*sqrt(29)

29+a=5*sqrt(29) 29+a=-5*sqrt(29)

a1=-29-5*sqrt(29) a2=-29-5*sqrt(29)

2020. máj. 21. 15:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. máj. 21. 20:19