Vektorokkal? Iránytangenssel?2020. máj. 21. 14:31
1/3 anonim válasza:
2/3 anonim válasza:
A keresett érintők egyenlete 2x-5y=a.
Az érintő és a középpont távolsága a sugár
A kör középpontja: (-2,5) sugara: 5
|2*(-2)-5*5-a|/sqrt(2^2+5^2)=5
|-29-a|=5*sqrt(29)
29+a=5*sqrt(29) 29+a=-5*sqrt(29)
a1=-29-5*sqrt(29) a2=-29-5*sqrt(29)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. máj. 21. 20:19