Reggel 10-igy kéne megoldani,de fogalmam sincs,hogy hogyan kell..Van valaki aki meg tudná nekem csinálni, és lépésről lépésre le tudná írni?Előre is köszönöm.2020. máj. 20. 02:20
1/1 Angelo84 válasza:
Figyelj.
Elnevezed az alapélt mondjuk "a"-nak. A magasságról tudjuk, hogy kétszer akkora, mint az alapél, tehát az "2a". A felszínt úgy számolod ki, hogy az oldallapok és alaplapok területeit összeadod. Az alap területe, mivel négyzet, ezért a*a, és ebből ugye 2 darab van. Az oldallapok területe, mivel téglalapok, ezért össze kell szorozni az oldallapok oldalait egymással, tehát egy oldallap területe 2a*a. Ezekből 4 darab van.
Tehát felírva:
a*a + a*a + 2a*a + 2a*a + 2a*a + 2a*a = 490
10*a*a = 490
a*a = 49
a = 7 cm
A térfogatot pedig egy egyenes hasábnál úgy kapod meg, hogy az alapterületet megszorzod a magassággal, vagyis:
a*a*2a = 7*7*2*7 = 686 cm^3