Lebara kérdése:

Hogyan kell megoldani ezt a paraméteres egyenletet? a^2x+2=4x+a


2020. máj. 26. 17:38
 1/1 anonim ***** válasza:
80%

1) Ha a paramáter az a, akkor

(a^2-4)x=a-2

(a-2)(a+2)x=a-2

Ha a=2, akkor az egyenlet 0=0 => Bármely valós szám megoldás.

Ha a=-2, akkor az egyenlet 0=-4 => Nincs megoldás.

Különben x=1/(a+2).


2) Ha x a praméter, akkor

x*a^2-a+2-4x=0

Ha x=0, akkor a=2

Ha x nem 0, akkor másodfokú egyenlet

A diszkrimináns: D=1-4x(2-4x)=16x^2-8x+1=(4x-1)^2 nemnegatív

Ha x=1/4, akkor a=1/(2x)

Ha x nem 1/4,akkor a12=(1+-|4x-1|)/(2x)

2020. máj. 26. 18:07