2020. máj. 26. 17:38
1/1 anonim válasza:
1) Ha a paramáter az a, akkor
(a^2-4)x=a-2
(a-2)(a+2)x=a-2
Ha a=2, akkor az egyenlet 0=0 => Bármely valós szám megoldás.
Ha a=-2, akkor az egyenlet 0=-4 => Nincs megoldás.
Különben x=1/(a+2).
2) Ha x a praméter, akkor
x*a^2-a+2-4x=0
Ha x=0, akkor a=2
Ha x nem 0, akkor másodfokú egyenlet
A diszkrimináns: D=1-4x(2-4x)=16x^2-8x+1=(4x-1)^2 nemnegatív
Ha x=1/4, akkor a=1/(2x)
Ha x nem 1/4,akkor a12=(1+-|4x-1|)/(2x)