Hogyan kell megoldani ezt a két paraméteres egyenletet?


1. px+(p+2)y= 5 ; x-2y=4

2. x+2py=p+3; 2x-y=1


2013. szept. 25. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezek egyenletrendszerek.


1/

x-2y=4 --> x=2y-4

p(2y-4)+py+2y=5

2py-4p+py+2y=5

3py-4p+2y=5

y(3p+2)-4p=5

y(3p+2)=4p+5


y=(4p+5)/(3p+2)


x=2*(4p+5)/(3p+2)=(8p+10)/(3p+2)


-KA-

2013. szept. 25. 15:31
 2/4 A kérdező kommentje:
Az x megoldásánál lemaradt a -4. Egyébként kösz.
2013. szept. 25. 16:06
 3/4 A kérdező kommentje:
Valaki leírná nekem a 2. is?
2013. szept. 25. 16:11
 4/4 anonim ***** válasza:

A 2. egyenletrendszert is ugyanúgy kell, mint az elsőt. Nem fogod megtanulni, ha mindig csak más oldja meg helyetted.

Fejezd ki pl. az x-et az elsőből, és helyettesítsd be a másodikba az x helyébe. Meg kell próbálnod önállóan! Ha elakadsz, segítek.


-KA-

2013. szept. 25. 18:01