[link]
2014. márc. 8. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyannak alakú kifejezésnek kell kijönnie, hogy:


x = a + b*p


Azaz egy szám, illetve valahány p paraméter. Tekints a P-re úgy, mint egy számra. Tegyél rá kikötéseket, pl nevető miatt

x+p nem egyenlő nulla, -> x nem egyenlő -p


Nekem egyébként

p=0 és x=-10-p jött ki rá (nem ellenőriztem, nem biztos, hogy jó)

2014. márc. 8. 12:47
 2/4 anonim ***** válasza:

Szorozzu a közös nevezővel végig (x+p)

-x(x-p)+x^2-p^2=10(x+p)-10x

-x^2+xp+x^2-p^2=10x+10p-10x

x=10p/(p-p^2) p-vel egyszerűsítek

x=10/(1-p)

ha p=1 akkor nincs megoldás

ha p>1 akkor x eleme az R-

ha p<1 akkor x eleme az R+

2014. márc. 8. 12:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Íme:


[link]

2014. márc. 8. 13:17
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Én a végét elrontottam. a 3-as válaszolóé a pont.
2014. márc. 8. 18:14