x/2+2-x/3=x-1/4 /szorozva12
Eddig jutottam el. Innen , ugye a nevezővel elosztom, és a kapott számmal szorzom meg a számlálót. De mondjuk a 2-x/3-nál mindkettőt szorzom?
Bocsánat de elfelejtettem, pedig régen tudtam
2020. jún. 9. 13:41
1/3 anonim válasza:
Igen, minden egyes tagot be kell szorozni.
2/3 anonim válasza:
12 a közös nevező. (2, 3 és 4 legkisebb közös többszöröse)
A törteket egyenként be kell szorozni annyival, hogy 12 legyen a nevezőjük.
6*x/6*2 + 4*(2-x)/4*3 = 3*(x-1)/3*4
Elvégzed a szorzásokat:
(6x)/12 + (8-4x)/12 = (3x-3)/12
Elvégzed az összeadást:
(8+2x)/12 = (3x-3)/12
Mindkét oldalt megszorzod 12-vel:
8+2x = 3x-3 /+3; -2x
11 = x
3/3 anonim válasza:
Mindent szorozni kell. Ha 12-vel szorzol, akkor:
6x + 24 - 4x = 12x - 3