Hogy lehet megoldani törtes egyenletet?


x/2+2-x/3=x-1/4 /szorozva12


Eddig jutottam el. Innen , ugye a nevezővel elosztom, és a kapott számmal szorzom meg a számlálót. De mondjuk a 2-x/3-nál mindkettőt szorzom?


Bocsánat de elfelejtettem, pedig régen tudtam



2020. jún. 9. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, minden egyes tagot be kell szorozni.
2020. jún. 9. 13:54
 2/3 anonim ***** válasza:

12 a közös nevező. (2, 3 és 4 legkisebb közös többszöröse)

A törteket egyenként be kell szorozni annyival, hogy 12 legyen a nevezőjük.

6*x/6*2 + 4*(2-x)/4*3 = 3*(x-1)/3*4


Elvégzed a szorzásokat:

(6x)/12 + (8-4x)/12 = (3x-3)/12


Elvégzed az összeadást:

(8+2x)/12 = (3x-3)/12


Mindkét oldalt megszorzod 12-vel:

8+2x = 3x-3 /+3; -2x

11 = x

2020. jún. 9. 13:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindent szorozni kell. Ha 12-vel szorzol, akkor:

6x + 24 - 4x = 12x - 3

2020. jún. 9. 13:55