Hogy kell megoldani ezt a törtes egyenletet?


2x-3per4x+2=3

vagy hátha így könnyebb:

2x-3

_____=3

4x+2


Köszönöm előre is! :)


2013. dec. 14. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom zárójelhasználatot tanultál alsóban. Ha igen, akkor így kell(ett volna) felírni:


(2x-3)/(4x+2)=3 /*(4x+2)

2x-3=3(4x+2) /zárójelbontás

2x-3=12x+6 =-2x

-3=10x+6 /-6

-9=10x /:10

-9/10=-0,9=x


Ellenőrzés: (-0,9*2-3)/(-0,9*4+2)=(-4,8)/(-1,6)=3=3, tehát a megoldás jó.

2013. dec. 14. 11:55
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :))
2013. dec. 14. 12:02