Hogy kell meg oldani a következő egyenletet?


A vegenél össze kavarodtam és sehogy se jó ahogy meg karnám oldani. Pedig szabajosan dolgozok az egyetletel. :/


6168=(pì) × m/ 3 (20^2+7×20+7^2)


Köszönöm előre is a segitséget.



2013. dec. 13. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, ez egy csonkakúp térfogati képlete akar lenni.


6168=π*m*((20^2+7*20+7^2)/3

6168=π*m*(400+140+49)/3

6168=π*m*589/3


Én ilyen esetben π értékét 3,1416-os kerekítéssel számolom, mivel az osztható 3-mal:


6168=3,1416*m*589/3

6168=616,8008*m, innen

m=~1


Tehát a csonkakúp magassága ~1 egység (cm, dm, attól függ, hogy milyen adatokkal számoltál).

2013. dec. 13. 20:25
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen Köszönöm. :D
2013. dec. 13. 21:02