[link]
2013. dec. 1. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

csinálsz belőle egy másodfokú egyenletet,legyen az új ismeretlen y=2^x

4^(x+1/2) az ugye ((2^x)^2)*2

31*2^x-1 az pedig (31/2)*2^x

a 4-et átviszed bal oldalra

így kapod hogy 2y^2+15.5y-4=0

bár valami gusztustalan megoldás fog kijönni

2013. dec. 1. 21:38
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem valami más lesz a megoldása, mert nem lehet számológépet se használni.
2013. dec. 4. 17:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Hülyeség,egyszerűen átalakítod kettes alapúvá az egészet.


4^x+1/2=2^2(x+1/2),azaz 2^2x+1


31*2^x-1=(31*2^x)/2


4=2^2


Azaz: 2^2x+1 +(31*2^x)/2=2^2 /*2


2^2x+2 +31*2^x =2^3


Ebből 4*2^2x,amit átírunk :4*(2^x)^2 Ezzel kapunk egy másodfokú egyenletet x-re.Legyen 2^x=a


4a^2 +31a =8,azaz 4a^2 +31a -8=0


Ha behelyettesítesz a megoldóképletbe,kijön,hogy a1=-8 és a2=1/4


Azaz 2^x =-8 és 1/4. -8 hülyeség,mivel akárhanyadikra emeljük 2-t,nem lesz negatív,ezért x=1/4 Helyettesíts be és ellenőrizd,ki fog jönni

2013. dec. 8. 16:08