Yuyu kérdése:

Hogyan lehetne ezt a négyzetgyökös-törtes egyenletet megoldani?

gyök alatt (x+1)/(x-1) - gyök alatt (x-1)/(x+1) = 3/2

2014. máj. 7. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:

pl: új ismeretlennel:


gyök((x+1)/(x-1))=a

akkor a gyök((x-1)/x+1))=1/a

az új egyenlet:

a-1/a=3/2

2014. máj. 7. 14:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2014. máj. 7. 14:37