6^x*(1/négyzetgyök(4^(x-1)))^3-(3/2)^x=0
Az megvan, hogy a megoldása az x=3, csak a menetével nem vagyok tisztában.
2013. ápr. 11. 19:48
1/2 BKRS válasza:
6^x* (1/√(4^ (x-1) ) ) ^3- (3/2) ^x=0
3^x * 2^x* 2^(3-3x)- 3^x/2^x=0
3^x * 2^(3-2x)- 3^x/2^x=0
3^x * (8*(2^-x)²) -2^(-x))=0
3^x >0 ezért
8*(2^-x)²) -2^(-x)=0
2^(-x) * (8*2^(-x) -1)=0
2^(-x)>0 ezért
8*(2^-x) -1=0
2^(-x) = 1/8
-x = -3
x=3
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2013. ápr. 11. 21:02