(1/8) * négyzetgyök alatt 2^ (x-1) = 4^ (-1,25)?

2013. ápr. 7. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:

(1/8) * négyzetgyök alatt 2^(x-1) = 4^(-1,25)


Kikötések: négyzetgyők alatt csak nemnegatív szám állhat, de ami alatta van, az mindig pozitív, tehát nem kell kikötés.


Beszorzás 8-cal:

négyzetgyök alatt 2^(x-1) = 8*4^(-1,25)


Négyzetre emelés:

2^(x-1) = 64*4^(-2,5)


Mindent 2-hatványra hozunk:

2^(x-1) = (2^6)*2^(-5)


Hatványazonosság:

2^(x-1) = 2^(6+(-5))

2^(x-1) = 2^(1)


2-es alapú logaritmus:

x-1=1, azaz x=2

2013. ápr. 7. 19:23
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2013. ápr. 7. 19:32