Nekem 2/3 * (1-x)a 3/2-ediken, de azt mondták ez nem jó megoldás. mit rontottam el?2013. febr. 9. 11:06
1/2 anonim válasza:
Majdnem jó, de ezt még szorozni kell -1-gyel, mivel ez egy helyettesítéses integrál. Az alap képlet így néz ki: f(g(x))*g`(x), ahol f(x)=sqrt(x), g(x)=1-x, g`(x)=-1. Ez alapján tehát ezt kell integrálni: sqrt(1-x)*-1. A -1 szorzás kivihető az integrálás elé, mivel konstans. Innentől pedig már trivi.
2/2 anonim válasza:
A másik gondolatmenet meg az, hogy F(AX+B) alakú az integrálandó fv. ilyenkor osztani kell még A-val, ami jelen esetben -1.