√x+2=√8-x^2


Az egész gyök alatt van... egyszerűen fogalmam sincs, hogy kéne megoldani. Ha valaki segítene, azt nagyon megköszönném.



2012. nov. 30. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:

√x+2=√8-x^2

négyzetreemeled mindkét oldalt

x+2=8-x^2

x^2+x-6=0

megoldóképlet

x1 = -3

x2 = 2


Fontos, hogy ellenőrizd a megoldásokat, mert a négyeztreemelés nem ekvivalens átalakítás.

Ha behelyettesíted a -3 -at láthatod hogy a gyök alá negatív szám jön ki, ami nem lehetséges, így ez egy hamis gyök.


Tehát a megoldás x=2

2012. nov. 30. 15:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! ^_^
2012. nov. 30. 16:20