√x+2=√8-x^2
Az egész gyök alatt van... egyszerűen fogalmam sincs, hogy kéne megoldani. Ha valaki segítene, azt nagyon megköszönném.
2012. nov. 30. 15:41
1/2 anonim válasza:
√x+2=√8-x^2
négyzetreemeled mindkét oldalt
x+2=8-x^2
x^2+x-6=0
megoldóképlet
x1 = -3
x2 = 2
Fontos, hogy ellenőrizd a megoldásokat, mert a négyeztreemelés nem ekvivalens átalakítás.
Ha behelyettesíted a -3 -at láthatod hogy a gyök alá negatív szám jön ki, ami nem lehetséges, így ez egy hamis gyök.
Tehát a megoldás x=2
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! ^_^
2012. nov. 30. 16:20