Adammaister kérdése:

Mennyi 0. 01 0. 001 0. 0001 0. 00001 0. 0000001 négyzetgyöke? Nem tudom kiszámolni!


#négyzetgyök kiszámítás
2012. nov. 6. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:

felírod őket úgy, h 0,1= 1/10 stb.

és gyök(1/10)= gyök1/gyök10= 1/gyök10

gyök(1/100)=1/10

stb stb

(gyökvonás azonosság: gyök(a/b)=gyöka/gyökb

2012. nov. 6. 15:41
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. nov. 12. 17:18