Moláris tömeget hogy kell kiszámolni? :O


lécci vki nagyon fontos :/ feladat:

Mekkora tömegű oxigén van egy 40 liter térfogatú palackban, ha abenne lévő gáz nyomása 5MPa, hőmérsékletepedig 17°C

ha letudod írni a megoldását ennek a feladatnak akkor azért is nagyon hálás lennék :)

ezzel a képlettel számolok: m=p*v*M/RT

de ugye a nagy M-et nem tudom :(


2012. nov. 5. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:

az oxigénmolekula (O2) moláris tömege 2x az O-atom moláris tömege=32g/mol :D :D


am 5000*40=n*32*R*(273,15+17)

ahol n*32= az oxigén tömege (O2 anyagmennyiség szer a moláris tömege

2012. nov. 5. 20:18
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. nov. 8. 14:13