lécci vki nagyon fontos :/ feladat:
Mekkora tömegű oxigén van egy 40 liter térfogatú palackban, ha abenne lévő gáz nyomása 5MPa, hőmérsékletepedig 17°C
ha letudod írni a megoldását ennek a feladatnak akkor azért is nagyon hálás lennék :)
ezzel a képlettel számolok: m=p*v*M/RT
de ugye a nagy M-et nem tudom :(
2012. nov. 5. 18:05
1/2 anonim válasza:
az oxigénmolekula (O2) moláris tömege 2x az O-atom moláris tömege=32g/mol :D :D
am 5000*40=n*32*R*(273,15+17)
ahol n*32= az oxigén tömege (O2 anyagmennyiség szer a moláris tömege
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. nov. 8. 14:13