Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell kiszámolni a...

Hogyan kell kiszámolni a protonok és elektronok számát ha ezeket Az adatokat tudom? (Lent) SÜRGŐS

Figyelt kérdés

Neve: HCl

Moláris tömege: 36,5 g/mol

Tömege: 3,65 g

Anyagmennyisége: 0,1 mol

Molekulák száma: 6*10(a huszonkettediken)

Atomok száma: 12*10(a huszonkettediken)



Nem Az eredményt akarom tudni hanem a számolás menetét.


2012. jan. 4. 20:49
 1/6 anonim válasza:
2012. jan. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eez sajnos nem válasz a kérdésemre. A megadott adatok alapján kell kiszámolnom pl hogy hány db elektron van 3,65g HCl ban .
2012. jan. 4. 21:38
 3/6 anonim válasza:

Egy mol hidrogén és klorban(HCL) megnézed hogy hagyományos proton és elektron van benne és hogy az hány gramm és abbol kiszamitod hogy az hogy 3,65grammban mennyi az elektronikus és a proton száma


ha nem sürgős akkor holnap nevezzem neked a számolast csak kel hozzá rendszer

2012. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Sorry télen vagyok es félre nyomok
2012. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Eez sajnos nem válasz a kérdésemre. A megadott adatok alapján kell kiszámolnom pl hogy hány db elektron van 3,65g HCl ban .
2012. jan. 4. 23:53
 6/6 A kérdező kommentje:
bocsi a két hozzászólásért csak mobilról szenvedtem xD amúgy mareggelig kellett volna de sebaj mert közben megoldottam :) de azért köszönöm.
2012. jan. 5. 20:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!