Akárhogyan próbálom, kiesik az x. Bocsi, hogy így írom, de másként nem tudom, remélem érthető:
(gyökjel alatt x-9)-(gyökjel alatt x-18)=1
Előre is köszönöm a válaszokat.
2013. szept. 19. 14:46
1/1 anonim válasza:
(a-b)^2 nem egyenlő a^2 - b^2
x-9 - 2*gyök(x-9)*gyök(x-18) + x-18 = 1
2x-27 - 2*gyök(x-9)*gyök(x-18) = 1
Átrendezzük úgy, hogy a gyökös tag magában álljon.
2x-28 = 2*gyök(x-9)*gyök(x-18) /:2
x-14 = gyök(x-9)*gyök(x-18) /négyz. em.
x^2-28x+196 = (x-9)(x-18)
x^2-28x+196 = x^2-27x+162
Innen már könnyű.
-KA-