√(x+10) = 2-x
másodfokú egyenletet csináltam belőle, de a gyök alatt nem lett egész szám a gyökvonás után :S
meg tudná nekem ezt vki csinálni?
2010. nov. 1. 14:04
1/2 anonim válasza:
én is négyzetre emeltem, és átrendezve a megoldóképletbe 49 lett a gyökvonás után.. elszámoltál valamit szerintem
az lesz hogy
x+10=4-4x+x^2
0=X^2-5x-6
aztán a gyök alatt 49
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
közben én is rájöttem, rosszul bontottam fel a zárójelet a négyzetre emelésnél, és azért jött ki rossz megoldás
2010. nov. 1. 14:16