Hogy kell megoldani ezt a négyzetgyökös egyenletet?


√(x+10) = 2-x


másodfokú egyenletet csináltam belőle, de a gyök alatt nem lett egész szám a gyökvonás után :S

meg tudná nekem ezt vki csinálni?


2010. nov. 1. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:

én is négyzetre emeltem, és átrendezve a megoldóképletbe 49 lett a gyökvonás után.. elszámoltál valamit szerintem

az lesz hogy

x+10=4-4x+x^2

0=X^2-5x-6

aztán a gyök alatt 49

2010. nov. 1. 14:12
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen.

közben én is rájöttem, rosszul bontottam fel a zárójelet a négyzetre emelésnél, és azért jött ki rossz megoldás

2010. nov. 1. 14:16