Ellenőrizni is kell, de ott mindig más eredmények jönnek ki
5(2x-3)+7=12-5(X+1)
2020. jún. 7. 14:16
1/5 anonim válasza:
10x-15+7=12-5x-5
15x=15
x=1
Ell.:
5(2-3)+7=-5+7=2
12-5(1+1)=12-10=2
2/5 uyscuti válasza:
X=1 Ell. 5(2x1-3)+7=12-5(1+1)=
5(-1)+7=12-5(2)=
-5+7=12-10=
2=2
4/5 anonim válasza:
A 35-öt ne hidd el. A #1 és a #2 jó.
5/5 anonim válasza:
Nézzél a youtuben, sok sok videó van. Vannak ahól szépen megmagyarázza a levezetést. Most ezzel itt nem leszel okosabb, mert van benne baromság.
Alapokat megtanulod, akkor könnyebb lesz a másodfokú két ismeretlenes és a többi.
Fogadd meg a tanácsomat. Nagyon szép, de nagyon nehéz a matematika.
Olyan mint a házépítés. Erős alapra lehet építkezni...