Valaki segít megoldani ezt az egyenletet?


Ellenőrizni is kell, de ott mindig más eredmények jönnek ki


5(2x-3)+7=12-5(X+1)



2020. jún. 7. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

10x-15+7=12-5x-5

15x=15

x=1

Ell.:

5(2-3)+7=-5+7=2

12-5(1+1)=12-10=2

2020. jún. 7. 14:44
 2/5 uyscuti ***** válasza:
58%

X=1 Ell. 5(2x1-3)+7=12-5(1+1)=

5(-1)+7=12-5(2)=

-5+7=12-10=

2=2

2020. jún. 7. 14:53
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
10x-15+35=12-5x-5
2020. jún. 7. 17:57
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
A 35-öt ne hidd el. A #1 és a #2 jó.
2020. jún. 7. 18:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézzél a youtuben, sok sok videó van. Vannak ahól szépen megmagyarázza a levezetést. Most ezzel itt nem leszel okosabb, mert van benne baromság.

Alapokat megtanulod, akkor könnyebb lesz a másodfokú két ismeretlenes és a többi.

Fogadd meg a tanácsomat. Nagyon szép, de nagyon nehéz a matematika.

Olyan mint a házépítés. Erős alapra lehet építkezni...

2020. jún. 8. 19:35