Valaki segít megoldani az egyenletet?


I,J,K,L részét kell megoldani.


Kép a feladatról: [link]


Előre is köszönöm a segítséget!


2015. márc. 5. 16:35
 1/1 anonim ***** válasza:

i)

2/3 * (5x - 1) - 7/3 * (2x - 3) = 5 | *3

2 * (5x - 1) - 7 * (2x - 3) = 15 | zárójelek felbontása

10x - 2 - (14x - 21) = 15 | zárójelek felbontása 2.

10x - 2 - 14x + 21 = 15 | összevonás

-4x + 19 = 15 | +4x

19 = 15 + 4x | -15

4 = 4x | /4

x = 1


Ellenőrzés:

2/3 * (5*1 - 1) - 7/3 * (2*1 - 3) = 2/3 * 4 - 7/3 * (-1) =

= 8/3 + 7/3 = 15/3 = 5


-----

A többit hasonlóan próbáld megoldani.

2015. márc. 5. 16:39