Matek,9. osztály Egyenletek, egyenlőtlenségek Valaki segít megoldani?


1. 1-2(3-x)=5+2x



2. 1-2-x=3-x

5


2018. máj. 21. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Hogyne!

Először a zárójelet bontsd fel, aztán úgy variáld át, hogy X maradjon az egyik oldalon, minden más a másikon.


Ja, és ez HF kategória!

2018. máj. 21. 21:20
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Aki nem segít, de a válaszokat lepontozza, az nagyon gyorsan ássa el magát, és vonuljon el!
2018. máj. 21. 21:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, mert nincs megoldása egyiknek sem.


Egyébként ez az oldal szívesen segít neked:

[link]

2018. máj. 21. 21:43
 4/6 anonim ***** válasza:

1-2(3-x)=5+2x

1-6-(-2x)=-5+2x=5+2x

Nincs megoldás

2018. máj. 21. 21:46
 5/6 anonim ***** válasza:

1-2-x=3-x

-1-x=3-x

-1=-3 ez megin f@$zság

Nincs megoldás

2018. máj. 21. 21:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ...
2018. máj. 22. 07:31