1. 1-2(3-x)=5+2x
2. 1-2-x=3-x
5
2018. máj. 21. 21:14
1/6 anonim válasza:
Hogyne!
Először a zárójelet bontsd fel, aztán úgy variáld át, hogy X maradjon az egyik oldalon, minden más a másikon.
Ja, és ez HF kategória!
2/6 anonim válasza:
Aki nem segít, de a válaszokat lepontozza, az nagyon gyorsan ássa el magát, és vonuljon el!
3/6 anonim válasza:
4/6 anonim válasza:
1-2(3-x)=5+2x
1-6-(-2x)=-5+2x=5+2x
Nincs megoldás
5/6 anonim válasza:
1-2-x=3-x
-1-x=3-x
-1=-3 ez megin f@$zság
Nincs megoldás
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ...
2018. máj. 22. 07:31